czwartek, 21 lipca 2016

"Clair de Lune"

Clair de Lune/Nimue - część 1

Oczywiście w pierwszej kolejności zacznę od haftu, który mnie bardzo zauroczył a jest to wzór Zakochane Elfy - "Clair de Lune".
Szukałam wzóru do ściągnięcia abym mogła zacząć pracę i odwiedziłam stronę Chomikuj.pl po wpisaniu w wyszukiwarce słowa Niume pojawiły się wzory haftu krzyżykowego, które mogłam spokojnie ściągnąć i zacząć moją wymarzoną pracę.
Zaopatrzyłam się w sklepie internetowym Haftix w potrzebne kolory mulin DMC i również zakupiłam len Belfast 32 ct w kolorze perłowoszarym.
Muszę stwierdzić, iż  wzór mnie tak zauroczył, że chciałbym zachęcić osoby, które zastanawiają się nad wyhaftowaniem zakochanych elfów. Ja osobiście uważam że naprawdę warto.
A poniżej przedstawiam ilustrację z legendą i proszę z mojego doświadczenia przy haftowaniu wzorów z kolekcji Nimue nie kombinujcie z zamiennikami mulin. Warto wydać troszkę więcej pieniążków na dobrej jakości materiał oraz muliny z firmy DMC. Wtedy obraz wyjdzie identyczny tak jak we wzorze.
ok to na tyle moich rad. Poniżej przedstawiam zdjęcie wyszywanego haftu  Zakochanych Elfów wraz z opisem i charakterystyką:


Legenda:
"Clair de Lune" - Nimue
Materiał: Len BELFAST 32 ct - kolor 786- perłowoszary
gęstość 126 nitek/10 cm
Mulina firmy DMC
krzyżyki: 2 nitki muliny i 1 nitka (trawa, skrzydła)
haft co dwie nitki płótna
krzyżyki: 1 nitka - haft co 1 nitkę płótna (świerszcz na głowie elfa)
kontury: 1 nitka, 2 nitki (trawa), 3 nitki (pas elfa)
Rozmiar: 133x196 krzyżyków
wielkość gotowego haftu: 23,5 cm/34 cm

Na podstawie ilustracji: Jean - Baptiste MongeJa dopiero zaczęłam haftowanie więc będę w następnych postach przedstawiać moje postępy.

1 komentarz:

Zabawa Nowy Haft n Nowy Rok

Nowy Haft na Nowy Rok Zapisałam się do nowej Zabawy na ten rok u Ani  http://kreatywna.tv/nowy-haft-na-nowy-rok/   gdyż postanowiłam na...